Co jsme dokázaly v roce 2021

Rok 2021 byl na jednu stranu velmi náročný, na druhou velmi úspěšný.

LEDEN

Na začátku roku se nám podařilo pořídit novou pomůcku – motomed, který je naším každodenním pomocníkem. Každá holčička šlape 20-30 min. denně, někdy i 2x.  Díky motomedu můžeme holčičky krásně rozpohybovat před samotnou fyzioterapií, což je velmi důležité.

ÚNOR-BŘEZEN

Bohužel i náročné období nás čekalo. Zjistili jsme, že Viktorka, holčička, která od malička bojuje se sluchem, oslepla na levé oko. Čekalo nás několik pobytů v nemocnici a operace. Bohužel očičko se nepodařilo zachránit. Druhé očičko také není v pořádku a budeme moc doufat, že se to nebude zhoršovat. Ale vzhledem k tomu, jaká je Viktorka obrovská bojovnice, tak věříme, že se popere i s tímto dalším závažným problémem. Do toho všeho měla v tomto období Viktorka problémy s nějakým zázračnou bakterií (na kterou lékaři nepřišli), která díky třítýdennímu neustálému zvracení a průjmu, jí způsobila obrovský úbytek na váze. Zhubla 25 % své váhy – z 10 kg na 7,5 kg, zeslábla a najednou z usměvavé holčičky, která se plazila a byla plná života jsme měli holčiku ležící smutné „miminko“. Díky obrovskému úbytku svalové hmoty po celém těle jsme měli pocit, že jsme zase na začátku všeho. Ale nevzdali jsme to. Postupně jsme začali s Viktorkou opět tvrdě pracovat, každý den rehabilitovat a postupně začala přibývat na váze.

DUBEN

V dubnu jsme byli na 14-ti denním rehabilitačním pobytu v Piešťanech. Pro Viktorku byl pobyt velmi náročný, ale zvládla to. Žofinka byla napodledy v nižším stupni (tzv. BabyMedu) a fyzioterapeut Jožka s ní udělal zase velký kus práce. Amálka si sedla s novou fyzioterapeutkou, z čehož jsme měli obrovskou radost, protože naše Amča každého nepřijme, a hlavně ne každý se dovede naladit na její strunu.

KVĚTEN

Čekala nás úžasná akce Pro Trojčátka na Sněžku, kterou organizoval Nadační fond Klapeto. Díky našim kamarádům a rodině, kteří nám pomohli, jsme mohli s holčičkama na zádech vystoupat na Sněžku i v tom nejhorším počasí – sněhové-kroupovité vánici. Byla to úžasná akce a endorfiny vyskakovaly ještě několik týdnů poté, úsměv na tváři a hřátí u srdce cítíme ještě dnes.

ČERVEN

Celý červen jsme byli v Janských Lázních, kam jezdíme moooc rádi. Celý měsíc holčičky poctivě rehabilitovali. Trošku nás mrzelo, že jsme si nemohli připlatit odpolední fyzioterapie a ergoterapie, protože byla plná kapacita lázní, ale naštěstí se nám podařilo procedury naplánovat  pouze na dopoledne a pak odpoledne jen do 14 h, takže jsme čas využili pro odreagování a poznávání krkonošského ráje. Podnikali jsme túry, jezdili na kole s cyklovozíky, dali jsme si Sněžku podruhé, chodili jsme s holčičkama na zádech a podnikli spoustu dalších výletů po okolí. Po 4,5 letech to byla pro nás rodiče taková měsíční „dovolená“. Pro holčičky maximální stimulace těla i duše. Amálka začala dělat s pomocí první krůčky, Žofinka začala dělat první krůčky sama s chodítetkem. Viktorka zpevňovala tělíčko a pomaličku jsme se dostávali na lednovou úroveň.

ČERVENEC

V letních měsích jsme opět cvičili každý den doma. Jezdila k nám domů fyzioterapeutka Marťa a užívali i trošku velmi slunného léta. Poprvé byly holčičky i dětském bazénu na zahradě. Konečně si začínáme užívat i běžných příjemných činností, co dělají zdravé děti 🙂

SRPEN

Další 14-ti denní neurororehabilitační pobyt v Piešťanech v ADELI. Holčičky opět obrovské pokroky. Amálka pilovala své krůčky s chodítkem, Žofinka byla poprvé v „dospěláckém“ mnohem náročnějším programu. Největší dojetí pro nás bylo, když jsme na konci pobytu viděli Viktorku dělat první krůčky. Štěstím se nám podlomily kolena a slzy tekly proudem. Říkali jsme si: „Ta naše nejmenší holčička, která měla být celý život „ležák“, narodila se hluchá, a neměla vnímat svět, poslochá pokyny fyzioterapeuta, stojí na nožkách, zvedá je, a snaží se chodit.“ Neuvěřitelné!!!

ZÁŘÍ

Protože jsme začali cítit, že jsou holčičky dost vyzrálé na to, bychom je intenzivněji rozvíjeli i v jiných oblastech – hlavně je třeba zapracovat na mentální a sociální stránce, rozhodli jsme se pro zásadní krok – dát je do speciální školky. Ačkoliv jsme měli z toho trošku strach, protože byly 4,5 roku doma s mámou, obavy nebyly na místě. Holčičky se adaptovaly velmi rychle. Ve školce jsou velmi spokojené a kolektiv i hry si moc užívají.  Ale na rehabilitace jsme nezanevřeli. Holčičky chodí 2x týdně do školky na dopoledne a zbytek týdne stále cvičíme.

ŘÍJEN

Díky výstupu na Sněžku jsme se dostali na neurorehablitace do neurorehabilitačního centra AXIS, také v Piešťanech. Je to skvělé neurorehablitační centrum, kde jsme mohli poznat nové techniky jako například SPIDER, PRAGMA, BIOFEEDBACK. Trošku byly holčičky během pobytu nemocné, ale nakonec to všechno zvládly. Na konci pobytu nás čekalo krásné překvapení. Viktorka začala sama od sebe lézt po čtyřech (sice na loktech, ale to vypilujeme). V Piešťanech jsme měli krásné setkání s holčinami z FITSHAKER.SK, které nám předali 7100 EUR. Obrovské díky!!!!

LISTOPAD

Celý listopad chodily holčičky 2x týdně do školky a 2x týdně k nám jezdila fyzioterapeutka. Byl to krásný měsíc, kde jsme se mimo jiné i zaměřili na rozvoj jemné motoriky a logopedii. Žofinka se nám začíná trošku rozmlouvat. Máme z toho obrovskou radost. Někdy jí vůbec nerozumíme, ale má svou hodinku, kdy pusu nezavře 😀 Je to sranda poslouchat. Aspoň jedna holčička. Amálka ani Viktorka zatím neřeknou žádné slůvko, ale to časem snad půjde.

PROSINEC

Díky FITSHAKER.SK  jsme na dalším neurorehablitačním pobytu v ADELI. Předvánoční pobyt se opět neobešel bez rýmy, ale to už holčičky nerozhodí. Žofinka měla nového fyzioterapeuta a vypadá to, že byla velmi spokojená, vysmátá a pořád skvěle cvičila a pilovala chůzi. U Viktrorky se fyzioterapeutka zaměřila na zpevnění ručiček, aby lezení bylo skutečně po čtyřech s nataženýma rukama. Další velké překvapení po pobytu, Viktorka sama dokáže chvilku sedět s oporou o ručičky – další posun. Úžasné!!!! Amálka se učila také správně lézt i chodit s pomocí. Na fyzioterapii byla velmi spokojená, protože i při rehabilitaci může být přece velká sranda 🙂 Amálka se posouvá poslední měsíce hlavně mentálně. Začíná pěkně rozumnět. Máme z toho velikánskou radost.

Když celý rok 2021 shrneme:

  • 4 x 14-ti denní neurorehablitační pobyt
  • 1 měsíc v Janských Lázních
  • v mezičase 2x týdně fyzioterapeutka doma

Sečteno potvrzeno – 1,3 mil. Kč jenom za rehablitace.

Tak jste všichni úžasní!!! Díky Vám všem jsme mohli udělat obrovský kus práce s holčičkama, posunout je neskutečně dopředu. TO JE NESKUTEČNÉ!!!

MOC MOC DĚKUJEME!!!

Sbírka Města Kunovice 2021

V roce 2021 město Kunovice pořádalo vánoční sbírku pro handicapované občany – Vanessku Sečkárovou, trojčátka Hráčkova a obyvatele Domova pro osoby se zdravotním postižením na Bělince. Protože byly zrušeny adventní akce, na kterých jste mohli přispět do sbírkových kasiček, byly letos tyto kasičky umístěny v přízemí kunovské radnice. Vánoční sbírky probíhali od 1. 12. 2021 do 9. 1. 2022

Sbírka v kavárně V parku Veselí nad Moravou

Sbírka probíhala celý adventní čas do 24.12. 2021.

Za každou zakoupenou KÁVU a ČOKOLÁDU PO ČAS ADVENTU v kavárně, bylo odloženo 10,- do kasičky nebo jste mohli přispět do kasičky sami. Kdo si dal navíc přímo v kavárně, (ne s sebou) dostal baněčku s bojovkou. Byl symbolicky nazdoben pro holčičky vánoční stromeček.

Obrovské podekování Kavárně V parku ve Veselí nad Moravou. Celý adventní čas měli ve své kouzelné kavárničce pokladničku, kde lidé mohli přispět na naše holčičky. A nejen to. Měli úžasný nápad… Za každou zakoupenou kávu šlo 10 Kč do pokladničky také, a co víc, každý dostal baňku, kterou mohl ozdobit stromeček 🎄 v parku. I naše holčičky přidaly ruku k dílu. Dnes nám byla předána obálka s penězi….waw….nemame slov… Teda máme…. MOC DĚKUJEME!!!
Dekujeme také paní, která našim dětem vyrobila baňky se jmény a andělíčky. 😍Nádhera 😍 Už nám zdobí stromeček 🎄

úžasný nápad. Přátelé, moc moc děkujeme.

Poslední letošní neurorehablitiace v ADELI

Zdravíme z letošního posledního neurorehabilitačního pobytu z Piešťan ❤️ Tentokrát tady jsme tady díky Fitshaker.sk, kteří nám celý pobyt zaplatili 🤩🥰 MOC DEKUJEME❤️❤️❤️ Je úžasné, že můžeme holčičky zase posouvat dopředu.
Holčičky jsou opět neskutečně šikovné 😍 Mají nabitý celodenní rehabilitační program, ale všechno bravurně zvládají 💪 A stíháme i každodenní procházky nebo běhy 😉
 
Předvánoční pobyt se opět neobešel bez rýmy, ale to už holčičky nerozhodí. Žofinka měla nového fyzioterapeuta Kubu a vypadá to, že byla velmi spokojená, vysmátá a pořád skvěle cvičila a pilovala chůzi. U Viktrorky se fyzioterapeutka zaměřila na zpevnění ručiček, aby lezení bylo skutečně po čtyřech s nataženýma rukama. Další velké překvapení po pobytu, Viktorka sama dokáže delší chvilku sedět s oporou o ručičky – další posun. Úžasné!!!! Amálka se učila také správně lézt i chodit s pomocí. Na fyzioterapii byla velmi spokojená, protože i při rehabilitaci může být přece velká sranda  Amálka se posouvá poslední měsíce hlavně mentálně. Začíná pěkně rozumnět. Máme z toho velikánskou radost.
Facebook
Instagram